Destigmatizacija
Projekt nastao u Psihijatrijskoj bolnici Vrapče bavi se problemom diskriminacije i predrasuda prema ljudima s duševnim bolestima i poremećajima
Sastoji od tri segmenta: video instalacija De-stigma (2010.) i U krugu (2012.) te od akcije i intervencije u javnom prostoru Vrapčanski jastuci (2013. – 2015.)

1. O SHIZOFRENIJI (De-stigma)
Video instalacija, 2010.
Rad je nastao u psihijatrijskoj bolnici Vrapče u suradnji s prof. Dubravkom Stijačić (defektologinja, socijalna pedagoginja i psihoterapeutkinja) i osobama s dijagnozom kronične duševne bolesti shizofrenije (koje su nakon izlaska iz Psihijatrijske bolnice Vrapče prolazile kroz različite oblike stigme duševnih bolesti i njezinih posljedica). Rad se istovremeno gradi u dva smjera.
Osvještava i provocira javnost u smislu mijenjanja percepcije osoba s duševnim oboljenjima, odnosno razumijevanja da fenomen duševne bolesti nije izvan društva, da su ljudi s duševnim poremećajima dio društva i da im treba pružiti mogućnost da pronađu vlastitu poziciju u njemu.
Drugi je segment usmjeren na osnaživanje osoba s duševnim oboljenjima kako bi sami postali akteri procesa destigmatizacije. Pri tom se žele pronaći načini na koje oni sami mogu progovoriti o problemima, mogućim rješenjima i greškama koje društvo na svjesnoj ili nesvjesnoj razini čini prema njima.
Realizacija projekta:
Darko Krakar (kamera), Ivan Mihoci (zvuk), Maida Srabović (montaža), Vedran Metelko (fotografija), Dejan Dragosavac – Ruta (dizajn). Produkcija: Kontejner | Biro suvremene umjetničke prakse, 2010.
2. U KRUGU
Video instalacija, 2012.
Projekt je realiziran u psihijatrijskoj bolnici Vrapče u Zagrebu u suradnji s osobama kod kojih je dijagnosticiran težak depresivni poremećaj i prof. Dubravkom Stijačić.


Sudjelujući u grupnoj terapiji za pacijentice s teškim oblikom depresivnog poremećaja koja je provođena u psihijatrijskoj bolnici, umjetnica je tokom šest mjeseci istraživala problem mentalnog poremećaja sa rodnog stanovišta. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, procjenjuje se da će depresija postati jedan od najrasprostranjenijih zdravstvenih problema, i da će zauzeti drugo mjesto na listi najčešćih uzročnika smrti. Žene su dvostruko podložnije dubokoj depresiji nego muškarci. Projekt se sastoji od video-zapisa snimljenog tijekom psihoterapije s pacijenticama, kao i intervjua sa stručnjakinjama. Oslanjajući se na svoja iskustva pacijentice govore o uzrocima, simptomima i posljedicama oboljenja, kao i tretmanima kroz koje prolaze.
Posjetiteljice i posjetioci su pozvani da se sjedeći u prostoru instalacije priključe terapiji.

Realizacija projekta: Hrvoje Ramadža (Kamera), Igor Kožić & Hrvoslava Brkušić (montaža). Produkcija: Muzej suvremene umjetnosti Zagreb, 2012.
3. VRAPČANSKI JASTUCI
Akcije i intervencije u javnom prostoru
Jastuke su izradili pacijenti i pacijentice u bolnici Vrapče ne bi li potaknuli dijalog o problemu stigmatizacije duševnih bolesnika.
Promoviranje jastuka kroz medijsku kampanju javni je govor o tabuiziranoj temi psihijatrijske bolnice, njezinih pacijenata i pacijentica i duševnim bolestima.
Projekt je nastao u suradnji s Dubravkom Stijačić, Vlatkom Prstačić (voditeljica kreativnih radionica) i dizajnerskim timom Kunom zlaticom (Zlatka Salopek i Ana Kunej).
Dva su vida sudjelovanja javnosti. Mogli su jastuk „pozvati“ preko web stranice projekta http://www.vrapci.org/, i ponijeti ga u ured, školu, na putovanje, tulume, sastanke, restorane, utakmice i sl. pa potom fotografije s jastukom staviti na Facebook stranice projekta https://www.facebook.com/vrapci.org/. Ili kupiti jastuk putem Facebook aukcije nakon završetka akcije. Novac je izravno uplaćen Udruzi za psihosocijalnu pomoć i rehabilitaciju sa sjedištem u Psihijatrijskoj bolnici Vrapče za pomoć pacijentima.

Akcija je zbog interesa javnosti ponovljena dva puta: 2014. na Facebooku, te 2015. na izložbi u galeriji Forum gdje je rekonstruiran proces izrade jastuka. Posjetitelji i posjetiteljice izložbe bili su pozvani da sudjeluju u izradi jastuka. Prihod od prodaje išao je Udruzi za psihosocijalnu pomoć i rehabilitaciju. Pacijenti_ce, unutar kreativnih radionica u bolnici, i nakon završetka projekta nastavili su izrađivati jastuke koji se mogu kupiti u bolnici.
Realizacija projekta: Hrvoje Bielen (web dizajn), Ivica Hrg (web programiranje), Sanja Baković (medijska kampanja), Irena Bekić (tekst), Ana Kovačić (koordinacija dijela projekta),Vanja Šolin, Damir Žižić i Ivo Martinović (fotografije). Produkcija udruga MAPA, 2013. – 2015.